Stowarzyszenie Kobiety dla Szczecina i Regionu powstało z przekonania, że mieszkanki Szczecina i województwa zachodniopomorskiego działające w różnych sferach życia publicznego mogą pracować ponad podziałami dla wspólnego dobra, jakim jest nasze ukochane miasto – Szczecin.

Dorota Serwa Szczecinianką Roku 2016!

Dodaj komentarz

W piątek 21 kwietnia br. na dziedzińcu Muzeum Narodowego w Szczecinie odbył się prawdziwy szczeciński Dzień Kobiet. Kapituła plebiscytu wybrała Szczeciniankę Roku 2016. Tytuł otrzymała Dorota Serwa, dyrektorka szczecińskiej Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza. Nominowana za siłę w przełamywaniu konwencji, za promocję Szczecina poprzez sztukę w Polsce i zagranicą, za stworzenie nowego, rozpoznawalnego w świecie symbolu Szczecina.

Szczecinianka_Roku_2016_Dorota_Serwa

Po raz trzeci w plebiscycie została wybrana Eko Szczecinianka. Laureatką została Monika Szpener, nominowana za niekwestionowany wpływ na szczecińską sztukę, wyznaczanie trendów, łączenie dwóch z pozoru różnych światów: sztuki i ekologii. Za dostarczanie niezwykłych wrażeń artystycznych oraz inspirowanie do zwiększania świadomości ekologicznej. Podziękowanie za eko działalność otrzymały również dwie dziennikarki: Joanna Tryniszewska oraz Joanna Klimowska-Kronic.

Plebiscyt Organizacji Pozarządowych Szczecinianka Roku promuje wyjątkowe kobiety ze Szczecina. Jest formą uznania dla Pań, które działają na rzecz społeczności lokalnej i wzmacniają rozwój Szczecina.

Tegoroczne Nominowane: Tatiana Malinowska-Tyszkiewicz, Maria Andrzejewska, Inga Iwasiów, Mariam Pirveli, Dorota Serwa, Elżbieta Przerwa, Anna Augustynowicz, Agnieszka Kurlapska, Izabela Ciesielska, Krystyna Pohl.  W kategorii Eko Szczecinianka Roku nominowano Annę Bielecką, Ewelinę Pietrzak-Giec, Monikę Szpener, Karolinę Winter oraz Paulinę Chudynkę.

Plebiscyt odbył się już po raz siódmy. Niewątpliwie był to wieczór prezentacji niezwykłych i pięknych czynów. Kolejna edycja pokazała, że Szczecin jest pełen kobiet, które czynią nasze miasto lepszym miejscem do życia, pracy, działania. Uroczystość udekorowały występy duetu muzycznego „Retro Gitary”.

logtypy_na_strone_komplet_2016

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s