Stowarzyszenie Kobiety dla Szczecina i Regionu powstało z przekonania, że mieszkanki Szczecina i województwa zachodniopomorskiego działające w różnych sferach życia publicznego mogą pracować ponad podziałami dla wspólnego dobra, jakim jest nasze ukochane miasto – Szczecin.

Anita Agnihotri Szczecinianką Roku 2017!

Dodaj komentarz

W piątek 18 maja br. na dziedzińcu Muzeum Narodowego w Szczecinie odbyła się ósma już Gala Finałowa Plebiscytu Szczecinianka Roku. Celem plebiscytu jest wyłonienie kobiet niezwykłych, aktywnie działających na rzecz miasta i angażujących się w jego rozwój.  To forma uznania dla Pań, które czynią Szczecin lepszym miejscem do życia, pracy i działania.

Untitled design

Decyzją kapituły konkursu tytuł Szczecinianki Roku 2017 otrzymała restauratorka i promotorka kultury Indii w Polsce – Anita Agnihotri. Nominowana za stworzenie wyjątkowego, egzotycznego miejsca na mapie naszego miasta, za otwieranie Szczecina na świat,  za konsekwencję w odmienianiu oblicza Szczecina.

Eko Szczecinianką Roku 2017 została Joanna Olszowska, organizatorka spotkań z podróżnikami pod nazwą „Pokazy Slajdów z Wypraw Rowerowych” oraz corocznego „Rowerowego Dnia Kobiet”.  Nominowana za zaangażowanie w ekologiczne działania na rzecz kobiet, za otwartość na mądre i ważne inicjatywy społeczne.     

Podczas gali poznaliśmy również Szczeciniankę Roku wybraną przez czytelników Kuriera Szczecińskiego. Została nią projektantka mody Sylwia Majdan. Nominowana za niezwykłe połączenie wybitnego talentu z wyjątkowa osobowością. Za promowanie naszego miasta w Polsce i na świecie. Za czynienie Szczecina piękniejszym.

Specjalne wyróżnienie Kapituły otrzymała sportsmenka Monika Pyrek, która została doceniona za propagowanie zdrowego trybu życia, zachęcanie do aktywności fizycznej oraz za zaangażowanie na rzecz promocji kultury fizycznej.

Za oprawę muzyczną Gali Finałowej Szczecinianka Roku 2017 odpowiadał małżeński duet muzyczny „Współszycie”.

 

logotypy 3

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s