Stowarzyszenie Kobiety dla Szczecina i Regionu powstało z przekonania, że mieszkanki Szczecina i województwa zachodniopomorskiego działające w różnych sferach życia publicznego mogą pracować ponad podziałami dla wspólnego dobra, jakim jest nasze ukochane miasto – Szczecin.

PROGRESSteron

Festiwal PROGRESSteron na stałe wpisał się w kalendarz szczecińskich wydarzeń. To pro-rozwojowe wydarzenie skierowane do pań odbywa się dwa razy do roku: wiosną i jesienią.

Festiwal PROGRESSteron to szerokie spektrum poruszanych tematów. Organizator proponuje zajęcia z zakresu m.in. pracy nad własnymi emocjami, poczuciem wartości, czy właściwym sposobem komunikacji. Będą także warsztaty dla mam, również przyszłych. W programie Festiwalu pojawią się ciekawe nowości takie jak: joga śmiechu, nauka szycia na maszynie, czy tworzenie biżuterii z kwiatów. Nie zawiedli też instruktorzy tańca i pracy z ciałem.

PROGRESSteron to doskonała okazja do wspólnych rozmów, do odkrywania siebie i poznawania innych, do zabawy i oderwania od codzienności, do nowych doświadczeń. Uczestniczki wydarzenia z pewnością znajdą  inspirację i energię, wsparcie i zrozumienie, atmosferę i pasję.

Do współpracy Stowarzyszenie zaprosiło sprawdzonych, cieszących się uznaniem trenerów. Organizatorzy dołożyli wszelkich starań, aby tematyka zajęć była zróżnicowana. Dzięki temu, że Festiwal potrwa tym razem cztery dni, panie będą miały możliwość skorzystania z większej liczby warsztatów. O to wnioskowały uczestniczki podczas ewaluacji, która miała miejsce po wiosennej edycji PROGRESSteronu.